إِنَّکَ بِالْوادِ الْمُقَدَّسِ طُوی

طهارت نفس بر مبنای فطرت
 • ۰
 • ۰

در محل مرتاضین خیمه‌ای به پا بود که درون آن مرتاضی نشسته و شخصی درب خیمه ایستاده و از اشخاصی که از مرتاض عمل خارق العاده‌ای درخواست داشتند، وجهی را می‌گرفت و آنها را داخل خیمه مرتاض راهنمایی می‌نمود. یکی از افراد پس از دادن وجه داخل خیمه مرتاض شد.
مرتاض از او سؤال می‌کند که از من چه می‌خواهی؟
ایشان می‌گوید مدتی است که در هند به سر می‌برم و از احوالات زن و فرزند خویش مطلع نیستم.
آن شخص می‌گوید وقتی درخواست خود را به مرتاض گفتم یک وقت متوجه شدم که در منزلم می‌باشم. مشاهده نمودم که عیالم مشغول کارهای روزمره زندگی می‌باشد. در این هنگام درب منزل به صدا درآمد. عیالم درب منزل را باز نمود. پسرم را دیدم که با کیفی که در دست داشت داخل منزل شد. از راه‌پله‌های منزل به طرف اتاق در حرکت بود. من بی‌اختیار در کمال شوق به طرف او رفتم که او را در بغل بگیرم و ببوسم. ناگهان احساس سردرد شدیدی گرفتم زیرا در همان حال سرم به ستون خیمه خورد و از آن حالت خارج شدم.
مرتاض به من خطاب کرد که تو اجازه نداشتی که به طرف فرزندت بروی و او را در بغل گرفته و ببوسی. تو فقط حق داشتی که ناظر اعمال خانواده‌ات باشی و آنها را ببینی و از حالات آنها مطلع شوی.
نکته:
عجیب است که شخص مرتاض آن چنان از راه ریاضت نفسانی و شیطانی صاحب قدرت می‌شود که روح شخص را از کالبد وی خارج و او را ناظر اعمال زن و بچه خود قرار می‌دهد و حتی مطلع از نیت او می‌شود که اراده بوسیدن بچه‌اش را می‌نماید.
اگر از راه باطل و شیطانی انسان می‌تواند به چنین قدرتی برسد، پس اگر قدم در راه حق و بندگی خداوند متعال بگذاریم  به جایی میتوانیم برسیم که عرش و فرش و فلک را زیر پای خود ببینیم.
اما هیهات که قدر دین پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) را نشناختیم و خود را از خود سازی وتربیت نفس محروم کرده ایم و در چاله های هوی وهوس انداختیم

آدرس کانال وادی مقدس

/telegram.me/joincha

نظرات  (۱)

 • سیّد محمد جعاوله
 • @

  ارسال نظر

  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">